Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

0,5 litra 12% smotany
125 ml 30% smotany
250 ml rumu
4 žĺtka
1/2 salka
150 gramov krupicového cukru
1/2 balíka vanilkového cukru
1 lyžička vanilkovej arómy
Vanilkový lusk

Vianočný vaječný likér

Lahoda na zimné večery

Vlastnosti:
Kategória:
  • 15 min
  • Porcie: 2
  • ľahký

Inštrukcie

Ako prežiť najkrajšie Vianoce? Jednoducho, v kruhu rodiny a v pokojnej atmosfére. Zabudnite na zhon, zabudnite na upratovanie a veľké nákupy. Vianoce sú o niečom inom, o pokoji, láske a pohode. Nie je nič krajšie, ako tráviť voľné chvíle s ľuďmi, ktorých milujete. A presne na takéto chvíľky som si pre vás prichystal jeden recept. Domáci vianočný likér príjemne zahreje a vyčaruje úsmev na každej ustarostenej tvári.

Vyskúšajte aj: Tekvicové latte

Postup:

Domáci vaječný likér by nemal chýbať na vianoce ani v jednej domácnosti. Jeho príprava je úplne jednoduchá a zaberie len pár minút, tak poďme na to. Do väčšieho hrnca nalejeme 12% smotanu, pridáme smotanu na šľahanie (30 %), žĺtky, krupicový a vanilkový cukor. Všetko šľahačom dôkladne vyšľaháme tak, aby sa žĺtky poriadne rozmiešali. Následne položíme hrniec na sporák a na miernom ohni za stáleho miešania začneme ohrievať. Pozor, nevaríme! Ak uvidíme prvé teplé výpary, plameň vypneme a hrniec necháme vychladnúť. Do vychladenej zmesi prilejeme rum, salko, vanilkovú arómu a lusk. Spolu všetko vyšľaháme a precedíme cez sitko do pripravených fliaš. Hotovo, domáci likér je na svete a je vynikajúci, budete sa oblizovať.

Tak na zdravie! 

P.S.: Odporúčam skladovať v chladničke, tak vydrží aj pár týždňov.  

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]