Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

10 vajec
1 L mlieka
1 lyžica cukru
Lyžička soli

Veľkonočná hrudka – syrek

Naša tradičná dobrota...

Vlastnosti:
Kategória:
  • 30 min
  • Porcie: 4
  • ľahký

Inštrukcie

Ako vyzerajú vaše tradičné veľkonočné jedlá? Na našom stole nesmie chýbať veľkonočná hrudka, zemiakový šalát a taktiež cviklový šalát s čerstvo nastrúhaným chrenom. Jednoduchý recept na hrudku vám v nasledujúcich riadkoch ukážem. Prípravu zvládne naozaj a menej skúsený kuchár a na výsledku si pochutná celá rodina. Tak čo, môžeme začať?

Vyskúšajte aj: Domáce pirohy

Postup:

Do misky rozbijeme vajíčka a poriadne ich rozšľaháme. V hrnci pomaly zohrejeme mlieko a keď bude už teplé, prilejeme vyšľahané vajíčka. Teraz nepretržite miešame, až kým sa nezačnú vajíčka zrážať a nevytvoria sa hrudky. Potrvá to cca 10-15 minút. Zmes precedíme cez sitko vystlané látkou/gázou. Vrch látky previažeme špagátom a stlačením odstránime prebytočnú tekutinu.

Látku s hrudkou ešte zavesíme na pár hodín, najlepšie na batériu nad umývadlo, nech zbytky tekutiny môžu v pokoji odkvapkať. Po cca 5 hodinách máme hotovo, hrudku odbalíme z látky a vychutnávame. Nech vám chutí.


Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]