Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

300 g polohrubej múky
2,5 dcl mlieka
2 vajíčka
2 strúčiky cesnaku
125 g bryndze
100 ml kyslej smotany
Jarnú cibuľku
½ droždia
Hrubý plátok masla
Čerstvý rozmarín
Hrubozrnnú soľ
Korenie
Olej

Tradičný posúch

Bryndzový alebo cesnakový?

Vlastnosti:
Kategória:
  • 90 min
  • Porcie: 4
  • ľahký

Inštrukcie

Aj v tejto modernej dobe plnej nových receptov a špeciálnych kombinácií je fajn nezabúdať na naše tradičné pokrmy. Medzi ne určite patria posúchy. Jednoduchým kysnutým cestom, bryndzou, cesnakom a rozmarínom si môžeme dožičiť pravú dobrotu slovenskej kuchyne. Nie je to nič zložite, hor sa na to.

Určite vyskúšajte aj: Írsky chlieb

Postup:

Začneme tým najdôležitejším a to prípravou cesta. K múke pridáme jeden žĺtok, rozpustené maslo, vlažné mlieko rozmiešané s droždím, jemne posolíme a cesto vypracujeme. To necháme kysnúť na teplom mieste 45-60 minút. Počas čakania si pripravíme plnku. Jednoducho zmiešame nakrájanú cibuľku s bryndzou, kyslou smotanou a vajíčkom. Nakysnuté cesto roztiahneme na vymastený plech a polovicu cesta zalejeme pripravenou plnkou. Tu druhú potrieme olejom s pretlačeným cesnakom a lyžicou hrubozrnnej soli. Plech dáme do vyhriatej rúry a pečieme 20 minút pri 180°C. 5 minút pred koncom pridáme na cesnakovú polovicu ešte čerstvý rozmarín. Po dopečení máme hotovo, stačí sa už len do toho pustiť.


Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]