Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

350 g tekvice hokkaido
70 ml kondenzovaného mlieka
Veľké jablko
Polievkovú lyžicu citrónovej šťavy
125 g mäkkého masla
150 g trstinového cukru
Vanilínový cukor
3 vajíčka
80 g lieskových orieškov
200 g hladkej múky
2 lyžičky prášku do pečiva
2 lyžičky škorice

Tekvicovo-jablkové koláčiky v pohároch

Sezónna dobrota tak, ako ju nepoznáš...

Vlastnosti:
Kategória:
  • 80 min
  • Porcie: 5
  • ľahký

Inštrukcie

Bojíš sa používať zeleninu pri pečení sladkých koláčov? Tak prekonaj svoj strach a vyskúšaj to spolu so mnou. Vďaka zelenine sa stane koláčik šťavnatejším a tvoje okolie ani nezistí, že si ju použil. Mojimi obľúbenými pomocníkmi sú mrkva, cvikla, cuketa a dnes použitá tekvica. Tento koláčik pečiem v zaváraninových pohároch, preto si ho môžeš zbaliť do práce, na výlet alebo pekne ozdobiť pohár a niekoho ním potešiť.

Určite vyskúšaj aj: Francúzsky hruškový koláč

Postup:

Rúru predhrej na 180 °C. Tekvicu nakrájaj na väčšie kusy a odstráň semienka a vlákna. Poukladaj ju na plech vystlaný papierom na pečenie a peč cca 40 minút, kým tekvica nezmäkne. Po vytiahnutí z rúry ju nechaj vychladnúť, ošúp a rozmixuj s kondenzovaným mliekom. Semienka môžeš opiecť a podávať so soľou alebo napríklad v polievke. Ak použiješ väčšiu tekvicu, zvyšok tekvicového pyré si môžeš odložiť na neskôr - zamraziť alebo použiť pri inom recepte. 

Jablko ošúp, nastrúhaj a spolu s citrónovou šťavou pridaj k tekvicovému pyré. Maslo s cukrom a vanilínovým cukrom vyšľahaj do peny. Postupne primiešaj vajíčka. Múku a prášok do pečiva zmiešaj s penou a primiešaj k pyré. Nakoniec pridaj lieskové oriešky, ktoré si predtým krátko opeč v rúre, ošúp a pomel. Zaváraninové poháre vymaž maslom a vysyp múkou. Cesto rozdeľ do pohárov a peč cca 35 - 40 minút. Urob skúšku špajľou a ak sú upečené, vyber. Pred podávaním nechaj samozrejme vychladnúť.

Už len dobrú chuť!


Autor článku:
Martina

Som študentka stavebnej fakulty, ktorá od počítača uteká k rúre. Vyrastala som pri dedovi, ktorý bol cukrár. Ako každé dieťa som aj ja... [ čítaj ďalej ]