Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

¾ balíka špagiet výber je na tebe
2 hrste nastrúhaného cheddaru
2 hrste nastrúhanej mozzarelly
2 hrste nastrúhaného gran padana
5 plátkov toastového cheddaru
4 vajíčka
soľ
Korenie
Olivový olej

Špagetový pac-man

Koláč zo špagiet? Prečo nie...

Vlastnosti:
Kategória:
  • 20 min
  • Porcie: 4
  • ľahký

Inštrukcie

Slaných koláčov sme tu už pár mali, no nikdy ich nie je dosť. Takže ich rozšírim o ďalší skvost. Priznám sa, špagetový koláč som objavil browsovaním po internete. Zaujal ma na prvý pohľad, tak som ho poriadne vyšperkoval a pripravil žltého pac-mana. Pozor! Je vysoko návykový a po upečení ho zmastíš za pár minút. Tak poď na to.

Vyskúšaj aj: Tekvicové rizoto

Postup:

Príprava špagetového koláča vôbec nie je zložitá. Bez najmenšieho problému ju zvládneš, aj keď máš obe ruky ľavé.

Najskôr uvar špagety podľa návodu. Aby si sa náhodou popri čakaní nenudil, priprav si plnku. Jednoducho vo väčšej miske poriadne premiešaj vajíčka a nastrúhané syry. Podľa chuti osoľ a okoreň. Ak už máš špagety hotové, sceď ich a prihoď do misy. Všetko spolu zamiešaj, pridaj opäť trochu soli a korenia. Pomedzi to si rozpáľ väčšiu panvicu s olivovým olejom.

Ak je už ready, vhoď na ňu polovicu špagiet. Tie prekry plátkami cheddaru a zasyp zvyšnými cestovinami. Na strednom ohni ich peč prikryté aspoň tri minútky. A teraz asi to najťažšie, koláč musíš obrátiť. Šikovne ti na to poslúži obyčajný tanier. Peč ďalšie tri minútky a špagetový pac-man je hotový.

Budeš sa oblizovať! Dobrú chuť!

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]