Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

2 celozrnné bagety
2 BIO vajíčka
Cheddar
2 hrste šampiňónov
Čerstvé oregano
2 strúčiky cesnaku
Olivový olej
Balzamikový ocot
Soľ
Korenie
Chilli korenie
Čerstvú pažítku

Šampiňónová zapekanka

Dobrota pre lenivých

Vlastnosti:
Kategória:
  • 20 min
  • Porcie: 2
  • ľahký

Inštrukcie

Každý to dobré pozná, lenivosť nepozná hranice. Aj keď si neskutočne hladný, nič ťa neprinúti vstať z gauča a niečo si uvariť. Mám tu ale pre teba veľmi dobrý a jednoduchý tip, ktorý ťa možno navnadí. Šampiňónovú zapekanku si pripravíš za pár minút a dokonale premôžeš svoj hlad.

Vyskúšaj aj: Vajíčkové košíky

Ako na to:

Postup je naozaj veľmi jednoduchý. Najskôr si narež zvrchu bagetku a vydlab vnútro. Ingrediencie na plnku môžeš použiť rôzne, ale ja jednoznačne odporúčam použiť šampiňóny, cesnak, čerstvé oregano, vajíčka a veľa, veľa cheddaru. Šampiňóny si rozkroj na štvrtinky a spolu s nadrobno nakrájaným cesnakom ich opeč na olivovom oleji. Pridaj čerstvé oregano, pár kvapiek balzamikového octu, soľ s korením a nechaj opiecť do zlata. Pomedzi to si rozmiešaj vajíčka so soľou, korením, chilli práškom a poriadnou dávkou nastrúhaného cheddaru.

Vydlabanú bagetu najskôr naplň pripravenými šampiňónmi, tie prelej rozšľahanými vajíčkami a zasyp pažítkou s ďalšou dávkou cheddaru. Takto pripravenú bagetu vlož do vyhriatej rúry (180 °C) na cca 12 minút a priprav sa na poriadnu bombu.

Odporúčam podávať s čerstvým pomarančovým freshom alebo vychladeným pivom.

Dobrú chuť!

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]