Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

2 filety tresky
Zväzok jarnej cibuľky
Lyžičku horčice
Lyžičku octu
Lyžičku kryštálového cukru
Čierne korenie
200 ml kyslej smotany
Soľ
Čerstvú pažítku

Rybacia nátierka

Klasika trochu inak...

Vlastnosti:
Kategória:
  • 30 min
  • Porcie: 4
  • ľahký

Inštrukcie

Dnešný recept bude naozaj jednoduchý, žiadnu veľkú vedu nehľadajte. Pripravíme si rybaciu nátierku. No nepoužijeme tuniaka z konzervy, ale rybku ukuchtíme zdravšie, nad parou. Dobre dochutená a natretá na obľúbenom pečive chutí výborne. Ak chcete experimentovať, môžete vyskúšať inú rybu tak ako ja, napr. údenú a podeľte sa s nami o zážitok. 

Vyskúšajte aj: Sladký Hummus

Postup:

Filet z ryby umyjeme a pripravíme nad parou, postačí 15-20 minút, tak aby sa ryba nerozpadávala. Jarnú cibuľku nasekáme na drobné kúsky a zmiešame s kyslou smotanou. Do misky pridáme cukor, ocot, horčicu a poriadne premiešame. Hotovú rybu popučíme vidličkou a necháme chvíľku vychladnúť. Vychladnutú a popučenú ju pridáme ku kyslej smotane. Dochutíme soľou, korením a opäť premiešame. Nátierka nemusí byť úplne jemná, vôbec nie je na škodu, ak v nej nájdeme väčšie kúsky. Teraz ju dáme ešte do chladničky, aby trochu stuhla – hodina by mohla stačiť. Potom už len natierame na čerstvé pečivo či hrianky, zasypeme čerstvou pažítkou a vychutnávame. 

Dobrú chuť.


Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]