Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

4 párky
2 vajíčka
Cibuľu
2 tortilly
100 g syra na strúhanie napr. cheddar
Soľ
Čierne korenie
½ plechovky lúpaných paradajok
Sušenú bazalku
Hrsť baby špenátu
Olivový olej

Raňajkové rolky

Párok v župane...

Vlastnosti:
Kategória:
  • 30 min
  • Porcie: 2
  • ľahký

Inštrukcie

Ďalší recept na jednoduché raňajky určite padne vhod. Možno nie na tie cez týždeň, keď je skoro každý v zhone, ale skôr na tie víkendové. Nebude to nič zložité, zvládneš to bez problémov. Je len na tebe, či zvolíš vegetariánsku verziu alebo ostaneš verný mäsovej.  

Vyskúšaj aj: Kuriatkový toast

Postup:

Začneš tým, že v hrnci s vodou dáš variť párky. Vedľa v miske rozšľaháš vajíčka so štipkou soli a čierneho korenia. Na panvici zohreješ olej, pridáš ½ nadrobno nakrájanej cibule a orestuješ ju 2 minútky. Pridáš rozšľahané vajíčka, pár krát premiešaš a prihodíš ešte nasekaný špenát. Teraz pokračuj v miešaní, kým nepripravíš praženicu. Sporák odstav a môžeš pokračovať s prípravou roliek. Je potrebné z tortíl vykrojiť požadovanú veľkosť - tak aby sa vošiel párok. 

Na spodok tortily dáš vajíčka, následne nastrúhaný syr a navrch párok. Tortily zavinieš, môžeš prepichnúť aj špáradlom, aby ti držali pekne pokope a poukladaj ich na pripravený plech s papierom na pečenie. Vlož do predhriatej rúry a peč cca 10 minút pri 200 °C. Kým sa ti dobrota zapeká, pripravíš si ešte paradajkovú salsu – jednoducho rozmixuješ paradajky z plechovky so zvyšnou cibuľou a lyžičkou sušenej bazalky. Salsu ešte ohrej na sporáku a máš hotovo. Podávaj tak, aby ti to nevychladlo. 

Dobrú chuť.

Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]