Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

2 pikantné tortilly
Cheddar
Obyčajnú cibuľu
Jalapeño
Zelené olivy
Paprikovo-paradajkovú pastu
Rukolu
Kvalitný párok Ja dávam prednosť veggie verzii
Olej
Soľ
Korenie
Cesnakový dip VEGAN

Quesadilla hot-dog

Na leto ako stvorený

Vlastnosti:
Kategória:
  • 15 min
  • Porcie: 1
  • ľahký

Inštrukcie

Tak čo, oprášil si už toto leto gril? Ak nie, pevne verím, že dnešný hot-dog ťa naladí. No ak ho doma náhodou ani nemáš, vystačíš si aj s grilovaciou panvicou. Quesadilla hot-dog je úplná pecka, však vyskúšaj a uvidíš.

Vyskúšaj aj: Tortilla dog

Ako na to:

Príprava vôbec nie je zložitá, zvládneš ju, aj keď si toho v kuchyni ešte veľa nedokázal. Z tortíll si vykroj potrebnú veľkosť, najlepšie podľa dĺžky párku. Na vykrojenie ti pomôže okrúhla miska.

Takto pripravenú tortillu zasyp poriadnou dávkou cheddaru, cibule, jalapeña, olív a rukoly. Všetko podľa chuti osoľ a okoreň. Prikry druhou tortillou a na suchej rozpálenej panvici opeč takto pripravenú quesadillu z oboch strán aspoň po minútke. Proste tak, aby nabrala krásnu zlatú farbu.

Popritom si na druhej panvici môžeš jemne ugrilovať obľúbené párky. Ja preferujem veggie variantu od Lunteru. Tie ulož na už hotovú quesadillu, ktorú ešte potrieš paprikovo-paradajkovou pastou. Opatrne zatoč, prepichni špajlou a takto pripravené hotdogy opeč na panvici s olivovým olejom. Pozor, ale aby si ich nespálil, rýchlo naberajú hnedú farbu.

A už si na konci. Už len dochuť cesnakovým dipom a môžeš sa do nich pustiť.

Dobrú chuť!

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]