Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

Chlieb Lavaš
3 vajíčka
Kúsok masla
0,5 dcl šľahačkovej smotany
Kúsok cheddaru
Avokádo
Kozí syr
Cherry paradajky
Rukolu
Chilli papričku
Soľ
Korenie

Plnený arménsky chlieb

S avokádom a smotanovými vajíčkami...

Vlastnosti:
Kategória:
  • 20 min
  • Porcie: 2
  • ľahký

Inštrukcie

Receptov na plnené wrapy som už pár priniesol. Dnes to bude ale o niečom inom, do rúk sa mi totižto dostal vynikajúci košický chlebík, ktorý ani zďaleka nie je len tak obyčajný. Vyrába sa z nekysnutého cesta podľa starej arménskej receptúry a nesie názov Lavaš. Možno sa ti bude podobať na klasický arabský chlieb, no od neho sa líši najmä svojou veľkosťou, jemnosťou a zložením. Nebudem viac prezrádzať, skôr ukážem, čo som si z neho pripravil.

Vyskúšajte aj: Kurací wrap

Postup:

V prvom kroku si pripravíme francúzsku praženicu (recept nájdeš tu), ktorú vo finálne obohatíme o nastrúhaný cheddar. Popritom si očistíme avokádo, ktoré nakrájame na drobné kocky.

Ak už máme praženicu hotovú, roztrieme ju na pripravený Lavaš chlieb, pridáme kocky avokáda a nakrájané cherry paradajky. Teraz je čas na kozí syr, odporúčam ním nešetriť, celému "wrapu" dodá vynikajúcu chuť. Na záver už len ochutíme, pridáme rukolu a nakrájanú chilli papričku. Chlieb zavinieme, zľahka opečieme na suchej panvici a môžeme podávať.

Dobrú chuť!

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]