Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

2 kukuričné tortilly
Paradajkové pyré
Pár čerstvých šampiňónov
Lahôdkové tofu
Mozzarellu
Čerstvé oregano
Balzamikový ocot
Korenie
Soľ
Chilli korenie
Čerstvé klíčky napr. z reďkovky
Sušený cesnak

Pizza muffin

Jednohubka, ktorá zaženie hlad

Vlastnosti:
Kategória:
  • 30 min
  • Porcie: 6
  • ľahký

Inštrukcie

Jednoduchých receptov nie je nikdy dosť. Aj preto sa im venujem skoro každý deň. Baví ma vymýšľať rôzne fancy kombinácie, ktoré sú neodolateľné a hotové za pár minút. A jednou z nich sú aj pizza muffiny. Teraz sa možno chytáš za hlavu, no keď ich uvidíš, pochopíš...

Vyskúšaj aj: Cheddar dip

Postup:

Naozaj úplne jednoduchý. Zober menšiu misku a pomocou nej vyrež z tortíll kruhy. Z dvoch tortíll by ti malo vyjsť 6 menších (vôbec nevadí, ak ti bude z kruhu kúsok chýbať). Opatrne ich vlož do muffinového plechu tak, aby si ich nepolámal. Pomedzi to si môžeš pripraviť paradajkový základ.

Jednoducho zmiešaj pyré, pár lístkov oregana, soľ, korenie, chilli a sušený cesnak. S takto pripraveným základom neskôr naplníš pripravené tortilly. No ešte predtým si prichystaj plnku. Na olivovom oleji jemne opraž nadrobno nakrájané šampiňóny s tofu. Pridaj pár kvapiek balzamikového octu, hrsť lístkov oregana, soľ, korenie a všetko spolu opeč do zlatista.

A teraz sa môžeš pustiť do napĺňania. Začni paradajkovým základom, prihoď pripravenú plnku, zasyp mozzarellou a šup s plechom do vyhriatej rúry (180 °C) na 10 min. Po vybratí ešte posyp čerstvými klíčkami a veggie rýchlovku máš hotovú.

Dobrú chuť!

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]