Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

2 väčšie sladké zemiaky
Zväzok jarnej cibuľky
2 cm zázvoru
2 strúčiky cesnaku
Chilli papričku
Lyžičku tymianu
Lyžičku mletého korenia
Lyžičku škorice
1/2 Lyžičky muškátového orieška
Lyžičku sladkej červenej papriky
Lyžičku paradajkového pyré
Šťavu z polovice limety
Olivový olej

Pečené batáty

So zázvorom a korením...

Vlastnosti:
Kategória:
  • 45 min
  • Porcie: 3
  • ľahký

Inštrukcie

Aj ty si rád pripravuješ jednoduché pečené zemiaky? Či už len tak samotné na večeru, alebo ako prílohu k chutnému mäsu? Tento recept bude pre teba ako vyšitý. Klasické zemiaky vymením za ich sladšiu variantu a z viacerých výborných korenín pripravím zaujímavú marinádu. Zemiaky ňou dostanú úplne iný rozmer. Opäť sa žiadnej náročnosti báť nemusíš, zvládneš to ľavou zadnou.

Vyskúšaj aj: Krevetový sendvič

Postup:

Do mixéra hoď cibuľku, očistený zázvor, chilli papričku, cesnak a postupne aj všetky koreniny. Pridaj paradajkové pyré a pokvapkaj jablčným octom. Všetko spolu dôkladne premiešaj a odlož nabok. Batáty poriadne očisti a poumývaj, ale šúpať ich nemusíš, budú sa piecť aj so šupkou. Pozdĺžne ich nakrájaj na menšie kúsky a hoď do misky. Teraz pridaj rozmixovanú zmes a poriadne premiešaj. Plech na pečenie pokvapkaj olivovým olejom a pridať naň zemiaky s marinádou. Rovnomerne ich rozlož po pekáči a daj piecť do predhriatej rúry na 30 minút pri 180 °C. Po dopečení máš hotovo, podávaj s obľúbeným dipom. U mňa to bola obyčajná kyslá smotana – jednoducho výborné! Nech ti chutí.

Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]