Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

3 tortilly
Parmezán
Paradajkové pyré
Mozzarellu
Šampiňóny
Cherry paradajky
Sušenú bazalku
Sušené oregano
Pomleté chilli napr. Fitkoření
Cibuľu

Mini taco pizza

Jednohubka bez hraníc...

Vlastnosti:
Kategória:
  • 20 min
  • Porcie: 2
  • ľahký

Inštrukcie

Neverím, že existuje človek, ktorý nemá rád pizzu. Aspoň ja som sa s takým ešte nestretol. Už som mal možnosť vyskúšať mnoho rôznych druhov, či už to boli klasické talianske alebo nadýchané americké. Jednoducho, každá krajina má inú, na ktorú si budeš musieť zvyknúť. Dnes som si ale pre teba pripravil takú, ktorú si ešte určite neochutnal. Mini taco pizza je skutočná jednohubka, zaženie hlad a tvoje chuťové bunky príjemne naladí. Máš ju hotovú za pár minút, tak poď na to...

Vyskúšaj aj: BBQ karfiol

Ako na to:

Taco pizzu prípravíš hravo raz dva... Ako prvé si z tortíll vyrež malé krúžky. Jednoducho použi sklenený pohár a nožom vykroj potrebnú veľkosť. Popritom si nechaj rozpustiť maslo, ktoré následne zmiešaj so sušenou bazalkou, korením a soľou. Ním všetky tortilové krúžky potri a poukladaj na prirpavený muffin pekáč, ktorý obrátiš vrchnou stranou nadol.

Pomedzi to si predhrej rúru na 200 °C a priprav ostatné suroviny. Začni paradajkovým základom. Vo väčšej miske zmiešaj paradajkové pyré, parmezán, sušené chilli, oregano a korenie. Ešte si nakrájaj na drobno cibuľu, cherry paradajky a šampiňony, ktoré ešte zľahka opečieš na masle. 

Ak už máš rúru vyhriatu, šupni do nej pripravený pekáč s tortillkami na cca 4 minúty. Vyber, naplň pripraveným paradajkovým základom, nastrúhanou mozzarellou a ostatnou zeleninou. Takto pripravené hoď ešte na ďalšie 4 minúty do rúry a už len čakaj na výbornú mini dobrotu.Dobrú chuť!

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]