Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

2 vajíčka
Cheddar
Zrelé avokádo
3 lyžice bieleho jogurtu
Limetku
Jarnú cibuľku
Čerstvú chilli papričku
Soľ
Korenie

Mexická omeleta

Vajíčka trocha inak

Vlastnosti:
Kategória:
  • 20 min
  • Porcie: 1
  • ľahký

Inštrukcie

Akú máte radi omeletu? Klasickú, či skôr radi experimentujete? Pevne dúfam, že preferujete skôr druhú možnosť, lebo mám pre vás celkom zaujímavý nápad ako si pripraviť skutočnú vajíčkovú bombu. Bude mať jemný mexický nádych.

Postup:

Nič, čo by ste nezvládli. Avokádo olúpeme a zbavíme kôry. V miske ho poriadne rozpučíme, pridáme šťavu z celej limetky, 3 lyžice bieleho jogurtu a dochutíme soľou a korením.

Do druhej misky rozbijeme dve vajíčka a prilejeme 2 cl vlažnej vody. Voda vajíčka pekne zjemní. Následne rozšľaháme spolu s korením a soľou.

Vyskúšajte aj: Quesadillu

Väčšiu panvicu pokvapkáme olejom, nalejeme vyšľahané vajíčka a poriadne posypeme strúhaným cheddarom. Neprikrývame, necháme pomaly "piecť" na malom plameni. 

Ak už omeleta naberá tuhšie kontúry, preklopíme ju na tanier. Polovicu potrieme avokádovou zmesou, prihodíme chilli s cibuľkou a preložíme. Hotovo, mexická omeleta je pripravená na podávanie.

Dobrú chuť!

TIP: Tí, čo majú radi vôňu a chuť koriandru, neváhajte ho pridať k cibuľke a chilli.

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]