Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

Cukrový melón Honey
Fľašu kokosovej vody
60 ml čerstvej citrónovej šťavy
Čerstvú mätu
Citrónovú kôru
Ľad

Melónovo-kokosová bomba

Letný osviežujúci hit

Vlastnosti:
Kategória:
  • 10 min
  • Porcie: 3
  • ľahký

Inštrukcie

Teplúčko však? V Bratislave dosahuje teplomer rekordné čísla. Už som tu viac ako desať rokov, ale ešte sa mi nepodarilo vidieť teplomer, ktorý ukazoval 44°C. Áno, pražilo naň Slnko, ale aj tak mám pocit, že každým rokom je tu teplejšie a teplejšie. Najdôležitejšie je ale udržiavať pravidelný pitný režim. Vyhýbam sa klasickým sladeným nápojom a radšej si doprajem oveľa lepšie a hlavne vitamínové osvieženie. Tentokrát som si pripravil melónovo-kokosovú bombu, po ktorej nebudeš ani ty aspoň na chvíľu vnímať tieto pekelné horúčavy.

Vyskúšaj aj: Vanilkový vegan milkshake

Postup:

Limonádu hravo zmákneš za pár minút. Stačí, keď si rozkrojíš melón, nakrájaš ho na menšie kúsky a hodíš do mixéra. Poriadne ho vymixuj tak, aby neostali žiadne väčšie kúsky. Prilej čerstvú citrónovú šťavu a poriadne rozmiešaj. Teraz prihoď hrsť čerstvej mäty, ktorú si v dlani druhou rukou "pretlapni" a prilej fľašu kokosovej vody. Opäť poriadne rozmiešaj a pomedzi to si ľadom schlaď pripravené poháre. Limonádu už iba prelej a ozdob citrónovou kôrou a čerstvou mätou.

Osviežujúcu limču máš hotovú, tak hor sa schladiť.

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]