Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

Cesto:
90 g práškového cukru
180 g masla
270 g hladkej múky
1 vajce
Štipku soli
Kôru z jednej limetky
Náplň:
250 g jemného tvarohu
100 g maku
1,5 dcl mlieka
1 vajce
Vanilínový cukor
75 g práškového cukru
Čerstvé slivky

Makovo-tvarohové tartelky

S čerstvými slivkami zo záhradky

Vlastnosti:
Kategória:
  • 100 min
  • Porcie: 6
  • ľahký

Inštrukcie

Určite poznáš tradičné linecké pečivo. Dnes použijem toto krehké cesto na iný dezert, na výborný tart. Veľkým hitom sú momentálne slivky, tak si tento dezert stihni pripraviť ešte pokiaľ ich sezóna neskončí. Na plnku použiješ kombináciu maku a jemného tvarohu.

Vyskúšaj aj: Tekvicové koláče

Postup:

Všetky suché suroviny zmiešaj, pridaj kôru z jednej limetky a na kocky nakrájané studené maslo. Suroviny spoj s maslom, pridaj vajíčko a vypracuj ho rukami, kým sa spojí. Ak je cesto suché, pridaj studenú vodu po lyžičkách. Cesto zabaľ do potravinárskej fólie a nechaj odležať najmenej hodinu. Takto vychladnuté cesto si vyvaľkaj a vylož ním formičky. Mlieko nechaj na sporáku zovrieť a pridaj k nemu mak a pár minút povar. Tvaroh zmiešaj s práškovým, vanilínovým cukrom a vajíčkom. Do formičiek daj najskôr vrstvu tvarohovej zmesi a na ňu vrstvu makovej. Na vrch poukladaj na mesiačiky nakrájané a vykôstkované slivky, ktoré posyp trstinovým cukrom.

Peč na 180 °C cca  15 - 20 minút. Keď tart vychladne posyp ho práškovým cukrom a máš hotovo.

Dobrú chuť

Autor článku:
Martina

Som študentka stavebnej fakulty, ktorá od počítača uteká k rúre. Vyrastala som pri dedovi, ktorý bol cukrár. Ako každé dieťa som aj ja... [ čítaj ďalej ]