Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

500 g cestovín Macaroni
250 g Cheddaru
200 g Mozzarelly
5 hrstí baby špenátu
2,5 hrnčeka mlieka
Hrsť petržlenovej vňate
3 lyžice hladkej múky
¼ masla
Lyžičku mletej červenej papriky
Lyžičku sušeného cesnaku
Lyžičku čierneho korenia
Lyžičku soli

Macaroni so syrom

...na zelenú nôtu

Vlastnosti:
Kategória:
  • 30 min
  • Porcie: 5
  • ľahký

Inštrukcie

Macaroni so syrom určite poznáš. U mňa patria k obľúbeným jedlám a práve dnes ti ukážem, ako ich pripravujem ja. Klasický recept prikrášlim čerstvým baby špenátom, ktorý zmení nielen výslednú farbu, ale dodá zaujímavejšiu chuť. Ideme na to? 

Vyskúšaj aj: Cestoviny s hummusom

Postup:

Na väčšej panvici roztop maslo a pridaj múku. Miešaj kým sa opraží - chytí hnedú farbu a zalej 2 hrnčekmi mlieka. Pridaj cesnak, mletú papriku, dochuť soľou, korením a pokračuj v miešaní, lebo omáčka začne hustnúť. Do mixéra hoď špenát, petržlenovú vňať, pol hrnčeka mlieka a poriadne premixuj. Teraz pridaj na panvicu nastrúhaný cheddar, špenátovú zmes a neprestávaj s miešaním. Prišiel čas pridať macaroni (uvarené vopred v slanej vode), ktoré jemne vmiešaj do omáčky, aby bol namočený každý macaron. Následne zmes prelož do formy na pečenie, zasyp nastrúhanou mozzarelou a daj zapiesť do predhriatej rúry na 10 - 15 minút pri 200 °C. Po dopečení už len ozdob čerstvou petržlenovou vňaťou a môžeš podávať. 

Nech ti chutí.      

Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]