Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

0,08 l Nestville Blended whisky
Kuracie prsia
Zrelé avokádo
Jarnú cibuľku
Jalapeño
Limetku
Tortillu
Ďatlové paradajky
Hrsť rukoly
Hrsť ľadového šalátu
Olivový olej
2 strúčiky cesnaku
Soľ
Korenie

Kurací wrap

Plnený avokádom a doladený slovenskou whisky...

Vlastnosti:
Kategória:
  • 35 min
  • Porcie: 1
  • ľahký

Inštrukcie

Aj vás niekedy trápi rýchly životný štýl? Človek nemá čas ani na klasický obed a siaha po rôznych streetfoodových špecialitách, alebo si doma pripraví niečo rýchle pod zub. Hamburger, hot-dog či wrap si našli miesto v našich jedálničkoch a tešia sa veľkej obľube. Priznajte sa, kedy ste si ich naposledy vychutnali alebo pripravili? Nebolo to tak dávno, alebo sa mýlime? Pripraviť ich doma nie je vôbec zložité. Poďte sa o tom presvedčiť s kuracím wrapom, ktorý doplníme o avokádo a doladíme o prvú slovenskú whisky - Nestville.

Vyskúšajte aj: Kuriatkový toast

Postup:

V prvom kroku si pripravíme mäso. Kuracie prsia narežeme na tenké slíže a zalejeme marinádou. Tú si pripravíme vo väčšej miske z 0,06 l Nestville whisky, pretlačeného cesnaku, olivového oleja a korenia so soľou. Mäso necháme takto marinovať aspoň štyri hodinky, alebo najlepšie celú noc.

V druhom kroku sa povenujeme avokádovému dipu. Jalapeño a jarnú cibuľku pokrájame na drobno a spolu s rozpučeným avokádom poriadne rozmiešame. Pridáme šťavu z limetky, soľ, korenie a zvyšok whisky. Opäť všetko rozmiešame, ochutnáme a poprípade doladíme podľa chuti.

Následne mäso poriadne na panvici opražíme aj s marinádou tak, aby bolo jemne chrumkavé. Pomedzi to si pripravíme tortillu. Najskôr uložíme umytý šalát, avokádový dip a prekrojené paradajky. Pridáme mäso, rukolu a doladíme korením. Jednoducho zavinieme a môžeme podávať.

Dobrú chuť! Ideálna dobrota na olovrant či rýchlu večeru.

Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]