Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

150 g predvarených kreviet
Toastový chlieb
Kúsok masla
Lyžičku bazalkového masla
3 lyžice majonézy
2 strúčiky cesnaku
Čerstvý tymian
4 cherry paradajky
3 lístky šalátu
Menšia hrsť rukoly
Štavu z polovice citróna
Soľ
Korenie
Olivový olej

Krevetový sendvič

Ľahká dobrota, ideálna na raňajky

Vlastnosti:
Kategória:
  • 25 min
  • Porcie: 1
  • ľahký

Inštrukcie

Marek už pripravil veľa rôznych sendvičov, ak si dobre pamätáš tak naposledy to bol sendvič z čerstvých kuriatok. Dnes je konečne rad na mne. Ja som vsadil kartu na dary mora, takže si spolu pripravíme ľahký krevetový sendvič.

Vyskúšaj aj: Fazuľové burrito

Postup:

V prvom kroku si namarinujeme krevety. Jednoducho v miske zmiešame kúsok olivového oleja, šťavu z citróna, krevety, pretlačený strúčik cesnaku a soľ s korením. Všetko spolu premiešame a necháme marinovať aspoň 15 minút.

Popri čakaní si pripravíme toastový chlieb. Na panvici s roztopeným maslom ho do zlatista opečieme z oboch strán. Takisto si môžeme pripraviť dip. Zmiešame majonézu, bazalkové pesto a druhý roztlačený cesnak. Pridáme lístky z dvoch stoniek tymiánu a osolíme podľa chuti.

Ak už máme krevety namarinované, zľahka ich opečieme na masle. Postačí cca 5 minút. Krásne naberú farbu a vynikajúcu chuť.

Teraz nám už stačí len sendvič "poskladať". Toast potrieme pripraveným dipom, uložíme lístky šalátu, ktoré prekryjeme ešte jednou lyžičkou dipu a rukolou. Pridáme opečené krevety, nakrájané cherry paradajky a všetko spolu ešte zasypeme soľou a čerstvými lístkami tymianu.

Môžeme podávať, dobrú chuť!

Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]