Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

Whisky sour:
50 ml Nestville Blended whisky
30 ml citrónovej šťavy
20 ml javorového sirupu
Kvapku Angostura bitters
Vaječné bielko
Cherry swizzle:
60 ml Nestville Cherry likér
20 ml limetovej šťavy
20 ml cukrového sirupu
Sódu
10 čučoriedok
Hŕstku mäty

Krása a dokonalosť ukrytá v pohári

2 drinky na upršanú jeseň

Vlastnosti:
Kategória:
  • 15 min
  • Porcie: 2
  • ľahký

Inštrukcie

Whisky sour

Krása a dokonalosť ukrytá v pohári

Dámy, čo tak na chvíľu vypnúť a dopriať si moment iba pre seba? Jednoducho si sadnúť a vychutnať si drink, ktorý vám pomôže zabudnúť na každodenný stres a starosti. Na svete je ich mnoho, no tradičný whiskey sour  je tu už s nami od roku 1870. Spojenie kvalitnej whisky, čerstvej citrónovej šťavy, javorového sirupu, angostury a vaječného bielka je skrátka dokonalé, tak si ho poďme pripraviť.

Postup:

Všetky ingrediencie vlejeme do šejkra a suchým šejkovaním (bez ľadu) poriadne napeníme. Až potom pridáme ľad a opäť šejkujeme. 

Pomocou double strain (dvojité cedenie) prelejeme cocktail do pripraveného champange pohára, ozdobíme pomarančovou kôrou a môžeme podávať.

Cherry swizzle

Ovocná chuť nielen pre dámy

Cocktail plný ovocia a mäty? Žiaden problém, je to úplne jednoduché. Stačí zapnúť trochu kreativity a spolu s Nestville Cherry likérom vyčaríte dokonalú súhru v pohári. 

Postup:

Tentokrát nebudeme potrebovať šejker ani miešací pohár. Cocktail si pripravíme pomocou swizzle  metódy (miešacou paličkou) priamo v pohári.

Do vínového pohára teda vlejeme likér, šťavu, cukrový sirup a prihodíme lístky mäty so 7 čučoriedkami. Swizzle paličkou poriadne premiešame, pridáme ľadovú drť a ďalej miešame. Postupne pridáme drť doplna a pohár dolejeme sódou. Lyžicou premiešame, pohár ozdobíme lístkami mäty, čučoriedkami a môžeme podávať.

Na zdravie! 

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]