Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

Čerstvý hrášok alebo mrazený
4-5 zemiakov
Šalotku
100 g masla
Kozí syr
Červenú repu
1 dl mlieka
Olivový olej
Soľ
Korenie

Kozí syr a hrášková kaša

Sviežo, chutne, štýlovo...

Vlastnosti:
Kategória:
  • 40 min
  • Porcie: 2
  • ľahký

Inštrukcie

Mám pre vás výborný tip na svieži, chutný a štýlový obed i večeru. Spojenie cviklových čipsov a kozieho syra nielen zaujímavo znie, ale aj chutí. Výbornou prílohou tentokrát bude hrášková kaša. Ak chcete potešiť svoje chuťové bunky niečím novým, týmto receptom sa to rozhodne podarí.

Vyskúšajte aj: Špagetový koláč

Postup:

Začneme prípravou cviklových čipsov. Repu poriadne umyjeme a nakrájame na tenké plátky. Tie potrieme olivovým olejom z oboch strán, poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie a pečieme v predhriatej rúre na 130°C asi 20 minút. V polovici pečenia čipsy otočíme na druhú stranu a po dokončení ich ešte jemne posolíme hrubozrnnou soľou.

Medzičasom očistené a nakrájane kúsky zemiakov dáme variť v osolenej vode a oblanšírujeme hrášok. Následne na panvici roztopíme polovicu masla a orestujeme na ňom nakrájanú šalotku. Po chvíľke pridáme hrášok, 5 min opečieme a odstavíme. Z uvarených zemiakov zlejeme vodu, pridáme k nim hrášok s cibuľkou, druhú polovicu masla a mlieko. Pučidlom na zemiaky suroviny popučíme, dochutíme soľou a korením a dáme na bok.

Ako posledné si pripravíme syr. Ten potrieme olejom z oboch strán a jednoducho opečieme na rozpálenej panvici.

Nakoniec už len štýlovo naservírujeme, podávame a vychutnávame. 

Dobrú chuť!  


Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]