Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

120 g ryže
1 banán
Plechovku kokosového mlieka
3 tobolky škorice
4 PL javorového sirupu
Mandľové lupienky
0,03 l rumu
Lyžicu masla

Kokosová mliečna ryža

Exotika s flambovanými banánmi...

Vlastnosti:
Kategória:
  • 25 min
  • Porcie: 2
  • ľahký

Inštrukcie

Marek nedávno písal článok o tradičných slovenských jedlách, medzi ktoré určite patria aj naše kaše. Starí rodičia ich dobre poznali už dávno a to na rôzne spôsoby. Teraz ukážem jednu netradičnú, no za to veľmi zaujímavú a chutnú. Kokosové mlieko a flambované banány chuťové bunky poriadne roztancujú. Poďme na to.

Vyskúšajte aj: Proteínové lievance

Postup:

Ryžu zalejeme vodou v pomere 3:1 a dáme variť. Keď sa nám väčšina vody odparí a ryža je takmer mäkká, pridáme plechovku hustého kokosového mlieka, 3 kúsky škorice a 2 - 3 lyžice javorového sirupu. Pokračujeme s varením a miešaním, kým nám kaša nezhustne a ryža bude jemne rozvarená. Dávajte pozor, aby neprihorela. Keď už máme zmes pripravenú, pokračujeme banánmi. Nakrájame ich na kolieska a pridáme na panvicu s roztopením maslom. Prelejeme javorovým sirupom, premiešame a pridáme rum. Zmes zapálime, chvíľu flambujeme kým plameň nezhasne. Na ten plameň pozor, u mňa si to odniesli chĺpky na ruke. Hotovo! Teraz už ostáva len dozdobiť mandľovými lupienkami a vychutnávať, dobrú chuť!


Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]