Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

Kokosky:
3 vaječné bielka
180 g kryštálového cukru
180 g strúhaného kokosu
Guličky:
1/2 šálky hrozienok
Šálku kokosu
Hrsť orechov
Med
Kakao

Povianočné dobroty

Rýchlo, jednoducho, chutne

Vlastnosti:
Kategória:
  • 40 min
  • Porcie: 15
  • ľahký

Inštrukcie

Vianoce už máme pomaly za sebou, no koláčov nie je nikdy dosť a tak vám prinášam dva rýchle recepty, ktoré zvládnete aj popri vianočnom vylihovaní. Prvým sú kokosky, ktoré si pamätám ešte z detstva a ak ich namočíte do čokolády, budú chutiť priam luxusne. Druhým sú nepečené guľky, ktoré si môžete upraviť podľa seba a pridať do nich to, na čo máte práve chuť.

Vyskúšajte aj: Perníčkové cupcaky

Postup:

Kokosky:

Z bielkov si vyšľaháme sneh, do ktorého prišľaháme cukor. Keď je sneh lesklý, primiešame kokos. Plech si vystelieme papierom na pečenie, na ktorý ukladáme snehové kopčeky. Záleží už len na vás, akú veľkosť im dáte. Rúru predhrejeme na 140 °C a pečieme kým sa kokosky nezafarbia do ružova, to potrvá asi 20 minút. Necháme vychladnút a môžeme podávať.

Guličky:

Najskôr si namočíme hrozienka. Tyčovým mixérom ich zmäknuté rozomelieme spolu s orechmi a primiešame ostatné suroviny. Ak je cesto suché pridáme pár kvapiek vody alebo rumu. Dáme vychladnúť a tvarujeme do guliečiek, ktoré obalíme v kokose, kakau alebo v orieškoch podľa chuti.Autor článku:
Martina

Som študentka stavebnej fakulty, ktorá od počítača uteká k rúre. Vyrastala som pri dedovi, ktorý bol cukrár. Ako každé dieťa som aj ja... [ čítaj ďalej ]