Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

Ratatouille:
Baklažán
Cuketu Použil som ½ žltej a ½ zelenej
Červenú papriku
Cibuľu
3 strúčiky cesnaku
Plechovku krájaných paradajok s pyré
Hrsť čerstvej bazalky
Hrsť čerstvého tymianu
Olivový olej
Soľ
Korenie štyroch farieb čerstvo namleté
Pesto:
Hrsť čerstvej bazalky
Hrsť čerstvého tymianu
Strúčik cesnaku
3 lyžice olivového oleja

Hrianka ratatouille

Neskoré raňajky ako vyšité...

Vlastnosti:
Kategória:
  • 35 min
  • Porcie: 4
  • ľahký

Inštrukcie

Každý si rád cez víkend pospí trochu dlhšie. Ani ja nie som výnimkou. Popritom si pripravím výdatné raňajky, ktoré poriadne zasýtia a môžem ich rovno spojiť s obedom. Tentokrát to bude zelenina ratatouille v kombinácií s hriankou, vajíčkom a čerstvým pestom. Čítaj ďalej, príprava nie je vôbec zložitá a výborne si pochutíš.

Vyskúšaj aj: Taliansku bruschettu

Postup:

Cibuľu nasekanú nadrobno opraž na olivovom oleji a pridaj nakrájanú papriku bez jadierok. Chvíľu spolu orestuj a postupne pridaj ostatnú zeleninu (baklažán a cuketu taktiež na drobné kúsky). Premiešaj a opäť chvíľku opraž, kým zelenina nechytí farbu a trochu zmäkne. Teraz je čas pridať pretlačený cesnak, paradajky aj s pyré, nasekanú bazalku a tymian. Dochuť soľou, korením a nechaj dusiť cca 15 - 20 minút za občasného miešania. 

Kým sa ratatouille zelenina dusí, ty si môžeš zatiaľ pripraviť jednoduché pesto. Zmiešaj nasekanú bazalku, tymian, strúčik cesnaku a olivový olej. Pridaj trochu soli, korenia, všetko spolu premiešaj a máš hotovo. Teraz si priprav hrianku z obľúbeného chleba a vajíčko na spôsob volského oka. 

Je najvyšší čas servírovať. Začneš hriankou, nasleduje ratatouille, na vrch vajíčko a ešte lyžička zeleného pesta. Teraz už len vychutnávaj.

Dobrú chuť.

Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]