Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

2 - 3 artičoky
2 strúčiky cesnaku
Hrsť cherry paradajok
3 citróny
Soľ
Korenie
Olivový olej

Grilované artičoky

Neznáma dobrota v akcii

Vlastnosti:
Kategória:
  • 40 min
  • Porcie: 2
  • ľahký

Inštrukcie

Už si si niekedy pripravil artičoky? ..tie sterilizované na vrchu pizze sa ale nepočítajú. Marek nedávno o nich čo to napísal a ja ti ukážem, ako jednoducho si ich môžeš pripraviť. Dnes budeš trochu grilovať, môžeš si k ním ešte pridať svoju obľúbenú zeleninu. Ideme na to?

Musíš vyskúšať: Chačapuri

Postup:

Z artičok si odstráň tvrdé šupky a taktiež odrež vrchnú tvrdú časť. Zo stopky tiež odkroj stvrdnutý diel a škrabkou na zemiaky ju očisti. Konce listov bývajú takisto dosť tvrdé, tak ich vršok jednoducho odstrihni. Aby sme sa vyhli stmavnutiu artičok, hoď ich do osolenej vriacej vody a pridaj vytlačenú šťavu z jedného citróna. Všetko spolu var asi 15-20 minút, kým artičoky nezmäknú. Následne ich vyber, nechaj chvíľku vychladnúť a prekroj pozdĺžne napolovicu. Rozpáľ grilovaciu panvicu, poukladaj na ňu artičoky, prekrojenou stranu nadol. Pridaj prekrojené paradajky a citróny. Nezabudni prihodiť aj strúčiky cesnaku. Všetko polej olejom, dochuť soľou, korením a restuj asi 4-5 minút. Hotovo! Podávaj so zeleným šalátom. 

Dobrú chuť!

Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]