Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

Hot-dog pečivo
1/3 zrelého manga
Chilli papričku odporúčam jalapeño
Šťavu z ½ limetky
½ červenej cibule
Čerstvé avokádo
Čerstvú rukolu
Veggie párok mäsožrúti použite svoj obľúbený
Soľ
Korenie
Sušenú bazalku Odporúčam fitkoření
Olivový olej

Fresh Dog

Mango a chilli? Prečo nie...

Vlastnosti:
Kategória:
  • 15 min
  • Porcie: 1
  • ľahký

Inštrukcie

Už mi začína táto zima poriadne liezť krkom. Toľko povinností a board stále v nedohľadne. Bohužiaľ, vyzerá to tak, že ho už túto sezónu ani neuvidím, takže radšej by som už privítal leto, grilovanie na záhradke či balkóne a pivko v ruke. Už začínam rozmýšľať nad novými kombináciami burgerov a hotdogov. Dnes tu mám prvú novinku, fresh dog je spojenie manga, limetky a chilli. Možno to na prvý pohľad znie divoko, ale opak je pravdou.

Vyskúšaj aj: Quesadilla hot-dog

Postup:

V prvom kroku začneme omáčkou. Do mixéra vlož nakrájanú cibuľku, jalapeño, šťavu z ½ limety a na kocky pokrájané mango. Poriadne rozmixuj, ochutnaj a následne dochuť soľou, korením a bazalkou. Pridaj malú lyžičku olivového oleja a opäť rozmixuj.

V druhom kroku si na tenké plátky nakrájaj avokádo a opeč svoj obľúbený párok. Ja uprednostňujem veggie verziu, ale mäsožrutí, samozrejme, vyberte si podľa chuti. Na suchej panvici si zľahka opeč hot-dog pečivo, z boku ho narež a môžeš sa pustiť do plnenia.  

Začni párkom, pridaj narezané avokádo, poriadny kus omáčky a nakoniec doplň rukolou. Hot-dog je na svete. Tak dobrú chuť!

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]