Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

Špenátový Lavaš
100 g dlhozrnnej ryže
½ plechovky červenej fazule s omáčkou
¼ plechovky kukurice
Jalapeño papričku
Balíček údeného tofu
Cibuľu
Hrsť baby špenátu
3 cherry paradajky
3 sušené paradajky
Kokosové chilli korenie napr. Fitkoření
Kúsok masla
Soľ
Korenie

Fazuľové burrito

S Lavašom a čerstvým špenátom

Vlastnosti:
Kategória:
  • 25 min
  • Porcie: 2
  • ľahký

Inštrukcie

Za poslednú dobu som si naozaj obľúbil košický Lavaš. Ak si dobre pamätáš, už som ho využil v pár receptoch a teraz tu mám ďalší. Tentokrát sa mi ale dostala do rúk jeho špenátová verzia a môžem povedať, že je naozaj výborná. Bol by hriech nevyužiť ju na skvelé vegetariánske burrito. Tak poď do toho spolu so mnou!

Vyskúšaj aj: Estónsky kringel

Postup:

Ako prvé si uvar ryžu presne podľa návodu, alebo si prečítaj pár našich trikov. Druhý krok bude už príjemnejší, jednoducho na drobno nakrájaj jalapeño, cibuľu a sušené paradajky. Aby si náhodou toho krájania nemal málo, tak ešte sa pusti do tofu a cherry paradajok. Predhrej si panvicu a na masle zľahka opeč cibuľu, pridaj tofu, jalapeño, sušené paradajky a všetko opeč do zlatista. Až potom prihoď fazuľku aj s omáčkou, kukuricu a uvarenú ryžu. Všetko spolu premiešaj a na panvici nechaj aspoň pár minút.

Teraz už len všetko nalož do pripraveného Lavašu, prihoď ešte nakrájané paradajky, hrsť špenátu a všetko spolu pekne zatoč. Máš hotovo, už sa do toho len pusti, ale pozor! Spáchaš obžerstvo.

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]