Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

Falafel:
Cícer Deň vopred namočený
Menšiu cuketu
Menšiu mrkvu
Čerstvý koriander
Indické kari napr. Fitkoření
Garam masála korenie napr. Fitkoření
Pár strúčikov cesnaku
Špaldový lavaš
Paradajky
Ľadový šalát
Olej
Tzatziki:
Misku gréckeho jogurtu
Strúčik cesnaku
Šalátovú uhorku
Kvapku balzamikového octu
Soľ
Korenie
Čerstvý kôpor

Falafel v arménskom chlebe

S výbornou tzatziki omáčkou

Vlastnosti:
Kategória:
  • 40 min
  • Porcie: 1
  • ľahký

Inštrukcie

Len pred nedávnom som priniesol recept na plnený arménsky chlieb Lavaš. Ak si dobre pamätáš, bol výborne doladený francúzskou praženicou a bohatou dávkou syra. Dnes si ho pripravím ale na iný spôsob, opäť to bude zaujímavé, spojím totižto falafel s domácou tzatziki omáčkou, tak poďme na to.

Vyskúšaj aj: Domácu vianočku

Postup:

Príprava vôbec nie je zložitá, vyžiada si len trochu viac času. Najdôležitejšie si je deň vopred namočiť cícer, aby pekne napučal. Takto pripravený ho sceď a hoď do väčšej misky. Pridaj nastrúhanú cuketu (ošúpanú), mrkvu a 2 pretlačené strúčiky cesnaku. Jemne lyžicou premiešaj, prihoď hrsť čerstvého korianderu a dochuť koreninami presne podľa chuti. Nezabudni použiť indické kari, garam masálu, soľ a čierne korenie. Teraz spolu všetko spolu poriadne vymixuj a rukami vypracuj malé "fašírky".

Tie opeč do zlatista na rozpálenom oleji, ale pozor, veľmi rýchlo ich vieš spáliť, tak buď opatrný. Ak už máš falafel pripravený, pusti sa do tzatziki. Jednoducho zmiešaj grécky jogurt s nastrúhanou uhorkou, čerstvým kôprom, strúčikom cesnaku a kvapkou balzamikového octu.

Už sa pomaly blížiš do finále. Rozprestri si arménsky Lavaš, poriadne ho potri omáčkou a pridaj pripravený falafel. Množstvo nechám na teba. Ešte dohoď čerstvo nakrájaný ľadový šalát, paradajku a jalapeño. Stačí ti ho už iba zrolovať a môžeš sa do neho schuti pustiť.

Tak neváhaj a dobrú chuť!

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]