Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

Banánová
3 banány
Kvalitnú vegan čokoládu
1 dl sojóvého mlieka
½ lyžičky vanilkového extraktu
1 lyžicu javorového sirupu
Avokádová
2 zrelé avokáda
Plechovku hustého kokosového mlieka
šťava z ½ limetky
4 lyžice sirupu agáve

Domáca zmrzlina na dva spôsoby

Banán alebo avokádo?

Vlastnosti:
Kategória:
  • 140 min
  • Porcie: 8
  • ľahký

Inštrukcie

Leto je už za rohom a s ním aj teplé slnečné dni a rôzne mrazené dobroty. Aj vy máte radi zmrzlinu tak ako ja? S mojím receptom si ju pripravíte v pohodlí domova, nie je to žiadna veda. Prichystal som zaujímavé kombinácie - avokádovú so sviežou limetkou a banánovú s vegan čokoládou. Určite vyskúšajte, budete sa oblizovať!

Vyskúšajte aj: Marhuľový sorbet

Postup:

Banánová

Banány nakrájame na 1 cm kolieska a dáme do mrazničky aspoň na hodinu zamraziť. Potom ich vložíme do mixéra, pridáme mlieko, vanilkový extrakt a poriadne rozmixujeme. Pridáme ešte nalámané kúsky čokolády, javorový sirup a opäť mixujeme. Z čokolády nám ostanú malé chrumkavé kúsky. Teraz to už len vložíme do nádoby, prikryjeme potravinovou fóliou a zamrazíme na ďalšiu hodinu.

Avokádová zmrzlina

V mixéri pridáme k očistenému avokádu husté kokosové mlieko (vodu z plechovky nepoužívame), doplníme ešte o šťavu z limetky a agáve sirup. Ak ste na sladké, tak ním nešetrite. Suroviny spolu vymixujeme na hladký krém. Opäť prikryjeme fóliou a dáme do mrazničky na hodinu zamraziť.

Teraz už stačí len vyčkať a pekne naservírovať.

Tak dobrú chuť!

Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]