Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

Hot-dog pečivo
Veggie párok Kúpite aj v Lidli
Sojanézu
Cheddar
Cibuľu
Trstinový cukor
Plátok masla
Korenie
Indické kari napr. Fitkoření
Soľ
Olivový olej

Curry hot-dog

S cheddarom, chrumkavou cibuľkou a vo veggie prevedení

Vlastnosti:
Kategória:
  • 25 min
  • Porcie: 1
  • ľahký

Inštrukcie

Viem, každý chce v januári schudnúť, aj preto sa snažíme priniesť pár zaujímavých fit receptov. Mne sa podarilo schudnúť až príliš a tak rátanie prijatých kalórií odkladám na neskôr a prinášam skôr niečo na poriadny cheat day. S curry hot-dogom si užijete poriadnu večeru a prenesiete sa skôr do objemovej fázy, tak hor sa na to...

Vyskúšajte aj: Chicago hot-dog

Postup:

V prvom kroku si pripravíme curry omáčku. V menšej miske si rozmiešame olivový olej, pol lyžičky indického curry, soľ a korenie. Pridáme 3 lyžice sojanézy a vypracujeme hladkú omáčku.

Cibuľku nakrájame na plátky a na masle jemne opražíme. Prisypeme trstinový cukor a cibuľu necháme skaramelizovať do chrumkava. Popritom si opečieme párok, postačí, ak ho pár minút pootáčame na suchej panvici.

V poslednom kroku si zvrchu narežeme pečivo, poriadne ho potrieme curry omáčkou, pridáme opečený párok a zasypeme postrúhaným cheddarom. Na vrch uložíme chrumkavú cibuľku a dáme zapiecť do vyhriatej rúry (170 °C) na 4 minútky.

A máme hotovo, cheat day ako vyšitý.

Dobrú chuť!

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]