Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

240 g kvalitnej horkej čokolády minimálne so 70 % podielom kakaa
290 ml smotany na šľahanie
3 vaječné bielky
Štipku soli
40 g kryštálového cukru
2 lyžice Cherry whisky
Whisky čerešne:
100 g čerešní
Lyžičku masla
Lyžičku kryštálového cukru
1 dcl Cherry whisky

Čokoládová pena

S nádychom Cherry whisky a čerešňami

Vlastnosti:
Kategória:
  • 20 min
  • Porcie: 4
  • ľahký

Inštrukcie

Samozrejme, whisky najlepšie chutí naliata v pohári, ale vyskúšali ste ju použiť pri príprave dezertov? Nie? Tak je na čase to zmeniť s Nestville Cherry likérom a sladkou čokoládou penou.

Vyskúšaj aj: Figový páj

Postup:

Nasekáme si čokoládu a spolu so 40 ml šľahačky a whisky ju roztopíme vo vodnom kúpeli. Z bielkov a soli si vyšľaháme sneh a nakoniec pridáme kryštálový cukor. V samostatnej miske vyšľaháme šľahačku do tuha. Vlažnú rozpustenú čokoládu primiešame ručne k snehu a nakoniec pridáme šľahačku. Takto pripravenou penou naplníme poháre, ktoré necháme odležať v chladničke, pokiaľ pena vychladne. Popri čakaní si pripravíme čerešne. Na panvici necháme roztopiť maslo, pridáme čerešne, cukor a whisky a necháme chvíľu povariť. Ak sa nebojíte, môžete pridať whisky viac a čerešne oflambovať. Ale pozor, oheň býva zradný... Nakoniec už len čerešne poukladajte na vychladnutú penu a môžete sa pustiť do sladkej dobroty.

Dobrú chuť!

Autor článku:
Martina

Som študentka stavebnej fakulty, ktorá od počítača uteká k rúre. Vyrastala som pri dedovi, ktorý bol cukrár. Ako každé dieťa som aj ja... [ čítaj ďalej ]