Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

4 stredne veľké mrkvy
3 stredne veľké petržleny
1/2 zeleru
6 šampiňónov
2 jarné cibuľky
3 strúčiky cesnaku
50 gramov masla
Korenie
Soľ

Chutná zeleninová polievka

Trochu inak

Vlastnosti:
Kategória:
  • 40 min
  • Porcie: 3
  • stredný

Inštrukcie

Milovníci polievok si prídu na svoje. Kto je trpezlivý a rád sa pohrá s ingredienciami, nech sa páči. Máme pre vás recept plný zeleninky a lahodnej chuti, ktorá hladný žalúdok zasýti  a príjemne ho naštartuje na druhý chod.

Samozrejme, najvhodnejšie sú suroviny z vlastnej záhradky alebo z trhu, no mimo sezóny je to na supermarketoch. 

Postup

Všetky ingrediencie si očistíme a umyjeme. Koreňovú zeleninu (mrkva, petržlen, zeler) nebudeme krájať, ale pre zmenu si ju nastrúhame na hrubom strúhadle. Cibuľku nám stačí porezať na kolieska a šampiňóny na menšie kúsky alebo plátky. 

Do hrnca vložíme maslo a necháme jemne rozpustiť na ohni. Pridáme nastrúhanú zeleninu, cibuľku, šampiňóny a za neustáleho miešania dusíme až do kašovitej zmesi. Podľa chuti osolíme a okoreníme. Zalejeme 2 litrami vody a privedieme k varu. Varíme zľahka, nie na prudkom ohni 20 minút. Pridáme roztlačený cesnak a povaríme ešte 5 minút. Takto pripravená polievka má jemne zlatistú farbu, čo poteší naše zmysly  a je skutočnou lahôdkou.  

Tip pre vás: Polievku môžeme zahustiť väčšími kúskami zemiakov, ktoré vložíme do polievky. Keď zmäknú, vyberieme ich, roztlačíme vidličkou a vložíme naspäť. Ako prílohu môžeme nakrájať zemiaky na kocky, vložiť do polievky a takto si vychutnať svoje vlastné „dielo“ s dobrým pocitom a výbornou chuťou. 

Autor článku:
Michaela

Milujem prírodu a všetko živé aj neživé v nej. Aj preto som sa rozhodla stať vegetariánom. Mojou úlohou v našom tíme je priblížiť „z... [ čítaj ďalej ]