Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

450 g špagiet
5 - 6 šampiňónov
2 hrste baby špenátu
Cibuľu
2 strúčiky cesnaku
250 g polomäkkého syru na strúhanie Výber je na tebe
100 g syru ricotta
50 g parmezánu
3 vajíčka
1 a ½ hrnčeka mlieka
Soľ
Čierne korenie

Cestovinový koláč

Špagety ako ich ešte nepoznáš...

Vlastnosti:
Kategória:
  • 60 min
  • Porcie: 4
  • ľahký

Inštrukcie

Koláče nemusia byť stále len sladké, veď určite si ich mal dostatok počas sviatkov. Dnes to spolu zmeníme, podelím sa s tebou o jeden netradičný recept. Čítaj ďalej a dozvieš sa, ako pripravíš špagetový koláč s chuťou Talianska. Tú ti zabezpečia chutné syry z ich produkcie.

Vyskúšaj aj: Tekvicový quiche

Postup:

Začni prípravou špagiet, ktoré uvar “al dente“ v osolenej vode. Vedľa na panvici rozohrej olej a 2-3 minútky opraž nadrobno nasekanú cibuľu s cesnakom. Potom pridaj šampiňóny nakrájané na plátky a spolu restuj ďalších 10 minút. Dochuť soľou, korením a prihoď umytý baby špenát. Podus 2-3 minútky a sporák odstav. Mlieko nalej do väčšej misky, pridaj vajíčka, nastrúhane syry a premiešaj. Do misky teraz prihoď scedené špagety, hubovú zmes a opäť poriadne spolu premiešaj. Vzniknutú zmes prelož do tortovej formy a vlož do predhriatej rúry na 200 °C. Peč cca 30 minút a sleduj, aby sa ti vrch koláča nespiekol. Po dopečení nechaj aspoň 15 minút vychladnúť a môžeš podávať. 

Bon Appétit.

Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]