Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

"Mäso"
Plechovku červených fazulí
Hrsť petržlenovej vňate
½ hrnčeka strúhanky
2 lyžiče rozmixovaných ľanových semienok
2 strúčiky cesnaku
Cibuľu
½ lyžičky kajanského korenia
½ lyžičky sušenej bazalky
½ lyžičky sušeného oregana
Čierne korenie
Soľ
Zvyšok
Syr Camembert
Burger žemle
Domácu majonézu
2 paradajky
½ šálky hladkej múky
Ľadový šalát
Olej na vyprážanie

Burger s fazuľovým “mäsom“

Ide to aj bez hovädzieho...

Vlastnosti:
Kategória:
  • 30 min
  • Porcie: 4
  • ľahký

Inštrukcie

Ak miluješ hamburger, ale neholduješ veľmi hovädziemu, tak len v čítaní pokračuj. Dnes dostaneš tip na výbornú vegetariánsku náhradu, na ktorú ti skvelo poslúžia fazuľky. Tento recept mám veľmi rád, je jednoduchý a zároveň veľmi chutný, tak poď na to!

Určite vyskúšaj: Raňajkový burger

Postup:

Z fazúľ zlej šťavu a daj do mixéra. Pridaj nakrájanú cibuľu, cesnak a ostatné "mäso" suroviny, doplň o hrsť petržlenovej vňate, dochuť soľou, čiernym korením a rozmixuj na hladkú zmes. Ak je veľmi riedka, pridaj ešte kúsok strúhanky. Následne z nej vytvaruj sploštené fašírky, veľkosť zvoľ podľa použitých žemlí. “Mäso“ ešte obaľ v hladkej múke a na rozpálenom oleji opraž z oboch strán, postačia 3-4 minúty na každú stranu. Potom priprav syr camembert, ktorý pozdĺžne rozkroj a z pevnej strany tiež chvíľku opraž. Ak už máš hotovo, nachystaj prekrojené žemle. Na spodnú časť daj ľadový šalát, pokračuj majonézou, potom “mäsom“ a syrom camembert. Nasledujú plátky paradajky, ešte raz majonéza a už len prikry vrchnou časťou žemle. Ak máš ešte síl, môžeš si pripraviť domáce hranolky, ale to už je na tebe. Burger je výborný aj bez nich.


Dobrú chuť!

Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]