Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

3 maslové briošky
Čerstvý ananás
Kúsok masla
Trstinový cukor
2 vajíčka
Mletú škoricu
Vanilkový lusk
Pohár sójového mlieka
Agáve sirup
Kokosovú múčku

Brioche toast

S karamelizovaným ananásom

Vlastnosti:
Kategória:
  • 25 min
  • Porcie: 3
  • ľahký

Inštrukcie

Sladké raňajky? Prečo nie? Hlavne cez víkend si treba poriadne zamaškrtiť. Áno, viem, určite sa snažíš nahodiť postavu do plaviek, ale ver mi, jeden brioche toast ti neublíži. Naopak, vďaka karamelizovanému ananásu si ho zamiluješ, tak hor sa na to.

Vyskúšaj aj: Sladký pšeno dezert

Postup:

Príprava nenápadne pripomína francúzsky toast. Akurát sa ešte trochu pohráš ananásom. Takže môžeš začať rovno s ním. Nakrájaj si ho na tenké plátky (nie salámové) a poriadne posyp z oboch strán trstinovým cukrom. Takto pripravený ho opeč na masle dozlatista. Pomedzi to sa pusti do briošiek. Vo väčšej miske si rozmiešaj vajíčka, pohár sójového mlieka, lyžičku škorice a vnútro z vanilkového lusku. Briošky rozkrájaj a vo vajíčkach poriadne vykúp. Rovnako ako ananás ich na masle opeč do zlata. Do stredu vlož karamelizovaný ananás, prelož druhou polovicou briošky a celý toast polej agáve sirupom. Na záver už len posyp kokosovou múčkou a nechaj sa unášať geniálnou chuťou!

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]