Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

Čerstvý karfiol
¾ hrnčeka múky
¾ hrnčeka sójového mlieka
2-3 strúčiky cesnaku
½ lyžičky červenej papriky
Lyžičku soli
½ lyžičky čierneho korenia
BBQ omáčku
Chilli omáčku
Olivový olej
Med

BBQ karfiol

Pečený karfiol s barbecue omáčkou

Vlastnosti:
Kategória:
  • 50 min
  • Porcie: 4
  • ľahký

Inštrukcie

Ako si pripravuješ karfiol? Máš nejaký obľúbený recept? Ja mám pre teba opäť jeden výborný, ktorým tvoj karfiol dostane úplne inú tvár. Za hodinku máš na tanieri chutný snack a ani sa veľmi nenadrieš.

Vyskúšaj aj: Talianske bruschetty

Postup:

Karfiol očisti a poumývaj. Následne ho rozdeľ na menšie kúsky a nechaj chvíľku vysušiť. Do misky daj múku, mlieko, koreniny a pretlačený cesnak. Premiešaj a priprav jemné cestíčko. Karfiol hoď do misky s cestíčkom a všetky kúsky poobaľuj. Medzičasom si môžeš predhriať rúru na 220 °C. Karfiolové kúsky poukladaj na plech vystlaný papierom na pečenie a daj piecť na 20 minút. Popritom si v malej miske priprav BBQ omáčku (môžeš použiť aj domácu), ktorú zmiešaj s trochou chilli omáčky (podľa chuti), lyžičkou olivového oleja a medu. Po uplynutí 20 minút plech vyber a jednotlivé kúsky karfiolu potri pripravenou omáčkou.

Teraz plech vráť späť do rúry na ďalších 20 minút. Potom už máš hotovo a môžeš podávať. Ja som to ešte skombinoval s domácimi batatovými hranolkami a bazalkovou majonézou. Pozor na prejedenie.

Dobrú chuť.  

Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]