Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

1 väčší batát sladký zemiak
Cibuľu
2 - 3 lyžice kokosovej múky
3 vajíčka
Kokosový olej
Čierne korenie
Soľ

Batátové placky

Sladká fit verzia

Vlastnosti:
Kategória:
  • 35 min
  • Porcie: 4
  • ľahký

Inštrukcie

Kto z nás by nepoznal zemiakové placky? Jedlo dobré známe, možno dokonca povedať, že aj jedno z našich tradičných. Dnes ale ten tradičný recept nepripravím, mojím základom budú batáty. Placky tak budú sladkasté a výborne doplnené gréckym jogurtom. Vyprážania sa báť nemusíš, dnes budeme piecť v rúre. Ideme na to?

Vyskúšaj aj: Šampiňónovú quesadillu

Postup:

Začneš tým, že očistíš batát a nastrúhaš ho na drobné kúsky. Cibuľu nakrájaj taktiež nadrobno a pridaj k batátom. Posoľ, okoreň, premiešaj a nechaj chvíľku odstáť. Následne zo zmesi vytlač prebytočnú šťavu. Teraz je čas pridať vajíčka a kokosovú múku. Poriadne premiešaj, nech sa suroviny pekne prepoja. Zapni rúru na 180 °C a priprav si plech vystlaný papierom na pečenie. Potri ho kokosovým olejom a poukladaj naň batátovú zmes vytvarovanú do menších placiek, asi tak pol centimetra hrubých. Peč cca 20 minút. Podávaj ešte teplé v kombinácií s gréckym jogurtom. Bon appetit!


Autor článku:
Peter

Rád spoznávam nové techniky či spôsoby prípravy jedál, hľadám a skúšam ako vybočiť od zaužívaných receptov, objavujem niečo zaujímav... [ čítaj ďalej ]