Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

225 g hladkej múky
125 g kryštálového cukru
Balenie vanilínového cukru
2 lyžičky kypriaceho prášku
Štipku soli
125 g zmäknutého masla
3 vajíčka
225 g gréckeho jogurtu
50 g kokosu
100 g malín

Bábovka trochu inak ...

Vláčne jogurtové mini bábovky s malinami a kokosom

Vlastnosti:
Kategória:
  • 45 min
  • Porcie: 6
  • ľahký

Inštrukcie

Toto studené počasie vie zachrániť iba sladká dobrota. Na dnes som si pripravila klasický recept na bábovku, ktorý som vylepšila kokosom a malinami. Vďaka jogurtu bude bábovka vláčna. Ak Vám bábovka doteraz nechutila, určite vyskúšajte tento recept.

Vyskúšajte aj: Croissantový puf

Postup:

Rúru si predhrejeme na 180 °C. Formu na pečenie vymastíme maslom a vysypeme múkou (ja som použila formu na malé bábovky, ak budete požívať klasickú formu všetky suroviny zdvojnásobte). Žĺtka oddelíme od bielkov a vyšľaháme ich s cukrom do peny. Bielky so štipkou soli vyšľaháme na tuhý sneh. Odoberieme trochu snehu a zmiešame ho s kokosom. Následne všetko poriadne zmiešame. Najskôr múku s kypriacim práškom, do ktorých primiešavame zmes vajíčok a cukru, jogurt a nakoniec zľahka primiešame bielky. Takúto zmes vrstvíme do formy.

Na dno formy dáme cesto, potom maliny, kokosovú zmes a vrch prikryjeme znovu cestom. Pečieme cca 25 minút. Keď už je cesto zlatisté, bábovky sú hotové. Na záver posypeme práškovým cukrom.

Autor článku:
Martina

Som študentka stavebnej fakulty, ktorá od počítača uteká k rúre. Vyrastala som pri dedovi, ktorý bol cukrár. Ako každé dieťa som aj ja... [ čítaj ďalej ]