Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

2 kúsky Lavašu
Konzervu fazúľ v paradajkovej omáčke
Kukuricu
4 hnedé šampiňóny
Čerstvú chilli papričku
Poriadnu hrsť čerstvého špenátu
Cheddar
Jarnú cibuľku
Soľ
Korenie
Olej

Ľahká šampiňónová quesadilla

Dobrota, ktorú máš hotovú za pár minút

Vlastnosti:
Kategória:
  • 20 min
  • Porcie: 1
  • ľahký

Inštrukcie

Ako vždy, tak aj dnes prinesiem recept, ktorý máš hotový doslova za pár minút. Určite už dobre vieš, že sa venujem najmä rýchlym jedlám, ktoré vyčaria úsmev na tvári a hlavne sa pri nich nenarobíš. Dnes to bude opäť quesadilla, no tortillu vymením za arménsky chlieb Lavaš a prihodím k tomu čerstvé chilli papričky a hnedé šampiňóny. Poďme teda na to...

Vyskúšajte aj: Fazuľové burrito

Postup:

V prvom kroku si z Lavašu vyrežeme 4 kruhy, odporúčam použiť plytký tanier, tak budú aspoň všetky rovnaké. Olejom potrieme všetky vrchné časti a spojíme ich tak, aby nám ostali dva kruhy. Takto sme si pripravili nosnú časť Quesadilly.

Teraz môžeme začať s krájaním. Chilli papričku (podľa vášho uváženia) nakrájame úplne na drobno spolu s jarnou cibuľkou. Šampiňóny nakrájame na väčšie kúsky a všetko spolu hodíme na rozohriatu panvicu s olejom. Jemne pražíme tak, aby šampiňóny chytili farbu. Pridáme soľ s korením a po pár minútach môžeme pridať hrsť kukurice a konzervu fazúľ. Všetko spolu premiešame a varíme, pokiaľ zmes nezačne bublať. Následne znížime plameň, pridám hrsť nastrúhaného cheddaru, špenátu a dochutíme soľou s korením.

Pomedzi to si poriadne rozohrejeme suchú panvicu a na spodnú časť quesadilly nastrúhame opäť kúsok cheddaru. Prihodíme uvarenú zmes a prekryjeme vrchnou časťou Quesadilly. Takto pripravenú ju hodíme na suchú panvicu a z každej strany pečieme na strednom ohni cca 3 minúty. Na obrátenie vám veľmi dobre pomôže obyčajný tanier.

A máme hotovo. Odporúčam podávať s nachos s paradajkovou salsou a výbornými čiernymi olivami. Budete sa oblizovať, dobrú chuť!

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]