Zdielaj na sociálnej sieti:

Alebo len skopíruj a zdielaj túto adresu

Budeme potrebovať

Boulevardier:
30 ml Nestville blended whisky
30 ml Campari
30 ml Martini Rosso
Whisky Collins:
50 ml Nestville Blended
30 ml čerstvej citrónovej šťavy
20 ml cukrového sirupu
Sódu
Sušené limetky

2 skvelé drinky

Jedna slovenská whisky

Vlastnosti:
Kategória:
  • 15 min
  • Porcie: 2
  • ľahký

Inštrukcie

Boulevardier

Okúzľujúca farba, okúzľujúca chuť

Páni, teraz niečo pre vás. Určite poznáte klasický cocktail Negroni, ktorý kombinuje Gin, Campari a sladký vermouth, no čo tak vymeniť Gin za niečo extravagantnejšie? Napríklad za whisky? Takto jednoducho pripravíte okúzľujúci Bolevardier, ktorý vás presunie do čias americkej prohibície, gentlemanov a klasických barov.

Postup:

Páni, postup je úplne jednoduchý. Do miešacieho pohára vlejte všetky ingrediencie, prihoďte ľad a barmanskou lyžicou poriadne premiešajte (stirovanie).

Pripravte si zachladený pohár (absinth alebo Martini glass) a pomocou strainera doň vlejte pripravený Boulevardier. Ozdobte pomarančovou kôrou a už zostáva len ochutnať.


Whisky Collins:

Historka alebo skutočnosť?

Historky o Tomovi Collinsovi sa rôznia. Niektorí hovoria, že práve on vymyslel klasický cocktail Tom Collins a niektorí naopak, že vôbec neexistoval a drink dostal pomenovanie len od vymysleného príbehu. No prečo sa nad tým zamýšľať, keď si radšej môžeme vychutnať drink v jeho dnešnej podobe. Variácií a twistov existuje viac ako dosť, my si samozrejme pripravíme ten s whisky...

Postup:

Collins si na prípravu vyžiada šejker, strainer a collins pohár. Whisky so šťavou a cukrovým sirupom vlejeme do šejkra, prihodíme ľad a poriadne všetko spolu vyšejkujeme. Pomocou strainera prelejeme do pripraveného pohára s ľadom a dolejeme sódou.

Barmanskou lyžicou jemne premiešame a drink dozdobíme sušenou limetkou. Klasika je na svete, tak na zdravie!

Autor článku:
Marek

Kto som?

Klasický bratislavský cépečkár. V našom hlavnom meste žijem už desať rokov. Po štyroch rokoch som opustil v... [ čítaj ďalej ]